Bardakçı Konağı » Altınoluk

Altınoluk

Edremit Körfezi'nin en ünlü noktalarından Altınoluk, bu ününü Kazdağları'yla, Ege Denizi'ni birleştiren konumuna borçlu. Serin sularla kaplı kumsallara bol oksijenli doğanın eşlik ettiği Altınoluk, özellikle yaz tatilleri için uygun olduğundan Haziran ve Ağustos aylarında birçok yerli turistin ilk adresi haline geliyor. 

Altınoluk'un merkez plajıyla beraber etrafında da denize girmek için uygun olan pek çok alan bulunuyor. Tümü halk plajı olan merkez plajının çevresinde beach club seçenekleri de mevcut. Altınoluk limanına yakın konumuyla beldedeki tüm plajlara yürüme uzaklığında olan Bardakçı Konağı, renkli bahçesi ve uygun fiyat seçenekleriyle öne çıkıyor. 

Küçükkuyu ve Akçay arasında kalan Altınoluk'ta deniz ve plajlar kadar diğer doğal güzelliklerin de keyfi çıkarılmalı. Altınoluk'un eteklerine yayıldığı Kazdağları bu bölgelerin başında geliyor. Şelalelere, piknik alanlarına ve tarihi köylere sahip olan Kazdağları, doğa sporları ve piknik yapmak için pek çok alan barındırıyor. Kazdağları'nda görülebilecek noktalardan en önemlileri ise; Hasanboğuldu ve Sütuven Şelaleleri, Yeşilyurt ve Adatepe köyleri, Tahtakuşlar Etnografya Müzesi ve şifalı kaplıcalarıyla ünlü Güre. 

Altınoluk'ta, ünü dünyaya yayılmış zeytinlerden ve zeytinyağından alabileceğiniz gibi Papazlık Mevkisi olarak anılan alanın dağ ve deniz manzaralı restoranlarında yemek yemek de oldukça keyif verici. Vakti olanlar Altınoluk'un çevresindeki Akçay ve Küçükkuyu'yu ziyaret ederek, buralarda da denizin, kumun ve güneşin tadını çıkarabilir.